Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1987 yılında mezun oldum. 1993 yılında Hacettepe Üniversitesi'nde Kadın Doğum ihtisasımı tamamladım. 1995-1997 yılları arasında Amerika'da Yale Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Yüksek Riskli Gebelikler (Perinatoloji) Bölümünde uzman olarak çalıştıktan sonra 1997 yılında tekrar Hacettepe Üniversitesi'ne döndüm.

1999 yılında Yardımcı Doçent, 2001 yılında Doçent ve 2007 yılında Profesör oldum. 2002 yılında EAPM'nin (Avrupa Perinatoloji Birliği) genç araştırmacılara verdiği "Yılın En İyi Araştırmacısı" ödülünü ve 2002-2003 yıllarında bebek ölüm hızını indirmeye yönelik yapıtığımız çalışmalarla, Hacettepe Üniversitesi "Araştırma Grubu Başarı Ödülü"nü almaya layık görüldüm. Hacettepe ve Yale Üniversitesi Yüksek Riskli Gebelikler Bölümlerinde yaptığım araştırmalarla, yabancı dildeki referans kitaplara da giren 600'ün üzerinde uluslararası atıf almış yayınım bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası dergilerde bilimsel yayın danışmanlığı yapmamın yanı sıra Obstetrik ve Jinekolojik Ultrasonografi Derneği Başkanlığı ve Türk Perinatoloji Derneği yönetim kurulu üyeliği görevlerimi de yürütmekteyim. Halen Hacettepe Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında Perinatoloji Ünite Başkanı olarak görev yapmaktayım. Sizlere, 17 yıllık bilgi ve deneyimimle, kendi kliniğim olan Deren Klinik'te ekibimle birlikte, başta normal ve riskli gebelik takibi olmak üzere tüm kadın hastalıkları ve doğum konusunda hizmet vermekten memnuniyet duyacağım.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam