Vajinismuslu Bir Kadının Eşi Olmak

Vajinismus sorununu yaşayan çiftlerde erkekler genellikle anlayışlı ve sabırlıdır.Eşlerine saygılıdırlar ve onları çok sevdiklerinden canını yakmak istemezler Ancak aynı zamanda göstermeseler de; oldukça sıkıntıdadırlar.Eşinin yaşadığı problem sadece eşinin değil kendisinin de problemidir.Neden başaramıyorum? Sorun bende mi? Beni sevmiyor mu? Böyle bir evlilik nasıl devam eder?...gibi sorular beynini zorlarken aynı zamanda ‘’ Ama eşimi çok seviyorum ve onun canını yakmak istemiyorum’’ ‘’ Üstüne gitmeyim zamanla düzelecek’’ diyebilir.

Bazen ise ilişkiyi sona erdirmekle, sınırlı bir cinsel yaşam arasında sıkışır kalır.

Zamanla cinsel isteksizlik, ereksiyon problemleri ve erken boşalmalar olmaya başlar. Bir evliliği tamamlayamamak bir dramdır. Kişisel başarısızlık olarak algılanır. Çiftler en yakın arkadaşlarına ve ailelerine dahi herşey yolundaymış gibi bir izlenim verirler. Ancak bir yara gibi derinlerde kimselere anlatamadıkları o sır ve tamamlayamadıkları ilişki onları çok rahatsız eder.

Vajinismusta cinsel terapinin avantajı, erkeğin de kişisel kaygılarını, düşüncelerini, yaşanan bu hastalık hakkındaki görüşlerini terapistle paylaşması, bir nevi içini dökmesi ve cinsel terapiye katkıda bulunarak eşine yardımcı olmasıdır.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam