Evlilik Öncesi Cinsel Danışmanlık Nedir?

Özellikle bizim toplumumuzda evliliğin ilk gecesinde yaşanacak cinsel ilişki çok abartılmaktadır.Evlenmeden önce çevreden anlatılan ilk geceyle ilgili gerçekdışı hikayeler, kişilerin cinsellik hakkında yanlış bilgiler edinmesine ve sonucunda cinsel ilişkiden korkmalarına neden olabilmektedir.Evlilik öncesi yanlış bilgilerin düzeltilmesi ve cinsel konularda merak edilen herşeye yanıt Cinsel Danışmanlık’la mümkün olabilmektedir.

İlk Gece Hikayeleri Vajinismusa Neden Olur Mu?

Toplumumuzda ilk geceye verilen önem,ilk gecede olması gereken kanama yüzünden ilişki denemelerinde ilk gecede sorun yaşayan ve uzun yıllar bu sorunlarla mücadele etmek zorunda kalan çiftlerin sayısı oldukça fazladır. Yanlış bilgi ve inançlar, kadınlarda Vajinismus, ağrılı cinsel ilişki, orgazm olamama ve cinsel isteksizlik gibi problemlerin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

Kadınların çocukluktan itibaren zihinlerinde ilk geceyle ilgili çok kanama olacağı, kızlık zarının kalın ve delinmesi zor bir tabaka olduğu, ağrı ve acının fazla olacağı, cinselliğin iğrenç ve acı veren bir şey olduğu, cinselliğin bir görev olarak yapıldığı ve cinsellikten sadece erkeğin haz aldığı yönünde birtakım yanlış telkinler yer almaktadır.

Bu korkuyla evlenen kadınlar ilk gecelerinde ve devamında ilişkilerinde büyük sorunlar yaşayabilmektedirler.

Tüm bu korkular yersizdir.Ancak bunu aşamayan çiftler Evlilik Öncesi Cinsel Danışmanlık alarak, Cinsel anatomi kızlık zarının yapısı yerleşimi, nasıl haz alınıp verilebileceği,gerçekte ilk gece nasıl olur ve nasıl kolaylıkla atlatılır gibi konularda rahatlıkla bilgi sahibi olabilirler.

Vajinismus gelişmiş ise de; cinsel terapi ile rahatlıkla bu yersiz korkulardan kurtulup,sağlıklı bir cinsel yaşama kavuşabilmektedirler.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam