İlk Gece Korkusu Nasıl Başlar?

Genç kızlar,ilk gecenin nasıl olacağını merakla,bazen korkuyla bazen de mutlulukla beklerler. Bu gecenin nasıl olacağı konusunda endişeyle etrafındakilere, arkadaşlarına ya da yaşı yakın, yeni evlenmiş akrabalara soru soran genç kız, onların yanıtlarına maruz kalır. Ve olay burada başlar…

"Kaç gün oturamadım'' O kadar çok kanamam oldu ki; hastaneye zor yetiştirdiler'',''Çok canım yandı,çok ağladım'',’’Seni neler bekliyor yazık'' ‘’Duvara çivi çakılıyor gibiydi’’ ‘’Sanki parmağımı ikiye ayırdılar ve ortadan kesiyorlarmış gibi bir acıydı’’şekillerinde anlatan kadınlar daha önce cinsel tecrübesi olmayan kızımız için korku kaynağıdır.

Bu abartılı, gerçek dışı hikayeleri dinleyen genç kızımız hayalinde vajinasını sanki duvar gibi kapalı hayal etmeye başlar.

İlk Gece Korkularının Temelinde Ne Yatar?

Önceden de ailesi ya da çevresinden ''Aman kızım dikkat et'',''Kimseyi yanına yaklaştırma'' ''Kızlığını,namusumuzu koru'' gibi ahlaki baskılarla büyüyen ve birşey soramayan kızımız o gece olacakları hayal etmeye başlar. Diğer bir durumda ise; çok medeni bir ailede büyüyen ama ‘’Kızım sen herşeyin en doğrusunu zaten yaparsın’’ tavrı, düğün gecesi bekaretinin ispatı stresi de üstüne eklendiğinde,başına neler geleceğini kara kara düşünür.

İlk Gecede Vajinismus Nasıl Gelişir?

O gece geldiğinde ve erkek yanına yaklaştığında,sevdiği adam bile olsa vücut , çekeceği acılardan,kanamadan,kızlık zarının delinmesinden,patlamasından,kötü kadın olmaktan ve bilinçaltı birsürü korkudan kaçar ve kendini korumaya alır..Kadın vajina kaslarını kasar,bacaklarını kapatır ve eşini iter ve ilişkiyi sonlandırır. O gece beraberlik olamamıştır ve ne yazık ki çoğu zaman takip eden günlerde de denemelerde de aynı reaksiyon devam eder. Eşler de vajina girişinde (kasılmaya bağlı olarak) ‘önlerinde sanki bir duvar varmış gibi’ bir hisle karşı karşıya kalırlar.

Vajinismuslu bir kadın ilk gecede bunları yaşar ve bu sorunların ne kadar süreceğini bilemeden umutsuzca bu olayları yaşamaya devam eder.

İlk gece korkusunu yenebilmek çok önemlidir. Kişi bunu kendi başına yapamıyorsa en kısa sürede uzman bir kişiden destek alması gerekir.

Durum çok umutsuz görünse de neyse ki çözümü Cinsel Terapi’dir. Cinsel terapiyle ilk gece korkusu ve vajinismus rahatlıkla ve kısa sürede kalıcı olarak tedavi edilebilmektedir.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam