Vajina Daraltma (Vajinoplasti) Nedir?

Son yıllarda yaygınlaşan genital estetik operasyonlardan en sık yapılanı vajina estetiğidir. Özellikle normal doğum sonrasında vajinada genişlemeler, esnemeler ve sarkmalar oluşur. Bu durum giderek cinsel ilişki sırasında eşlerin her ikisi için de problem yaratmaya başlar. Cinsel ilişki sırasında ağrı, orgazm olamama, cinsel doyumda azalma,cinsel isteksizlik başlar.

Vajina Daraltma Ameliyatları Neden Yapılır?

 • Normal doğuma bağlı vajinada oluşan genişleme,esneme
 • Normal doğum sırasında yapılan kesinin düzgün iyileşmemesine bağlı deformasyonlar
 • Vajinada genişlemeye bağlı cinsel ilişkide hissizlik ve isteksizlik
 • Eşin vajinanın geniş olmasına bağlı cinsel ilişkiden hoşnut olmaması
 • Estetik olarak görünümden hoşlanmama
 • İdrar kaçırmanın vajina genişlemesine eşlik ettiği durumlar

Vajina Daraltma (Vajinoplasti) Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu tip operasyonlar genelde adet bitiminde planlanır ve anestezi altında uygulanır. Ortalama 30-40 dakika sürer. Vajina girişi ve iç kısmı operasyonla daraltılır.ve operasyon sonrası kişisel hijyeni ile ilgili bilgiler verilir. Operasyon sonrası hastaların ortalama 3- 4 hafta cinsel ilişkiye girmemeleri önerilir. Vücudun tamamen emdiği dikişler uygulandığı için dikiş almaya gerek yoktur. Hastalarımız şehir dışından gelip rahatlıkla aynı gün geri dönüş yapabilirler.

Vajina Daraltma (Vajinoplasti) Ameliyatı Bana Ne Kazandırır?

Genital estetik ameliyatlarının yaygınlaşması ile pek çok kadının gizli sorunlarına estetik çözümler sağlanabilir..Bu tip ameliyatlarla yalnızca estetik değil aynı zamanda cinsel işlevsel bozukluklar da düzeltilebilmektedir.Böylelikle eşler arası cinsel sorunlar da çözülebilmektedir. Başlıcaları;

 • Özgüven ve cinsel ilişkide orgazm artışı:Estetik açıdan güzel görünümlü bir vajina kadınlarda kendilerine olan güvenleri arttırmakta ve cinsel açıdan tatmini, orgazm olmayı kolaylaştırmaktadır. Ayrıca cinsel ilişki sırasında erkek eşin iyi bir şekilde tatmin olması evlilikleri ve beraberlikleri güçlendirmektedir.
 • Eş için cinsel haz ve cinsel tatmin amaçlı: Vajina daraltıcı ve vajina sıkılaştırıcı ameliyatlar esas itibari ile gevşek ve genişlemiş vajinayı sıkılaştırmak, vajina darlığını sağlamak ve bu şekilde hem kadında hem de erkekte cinsel ilişki sırasında hazzı arttırmak amaçları ile yapılmaktadır.
 • İlişkide vajina içinden çıkan seslerin giderilmesi:Gevşemiş, esnemiş, deforme olmuş ve bollaşmış vagina içinden ilişki sırasında seslerin gelmesi vajina daraltma ameliyatları ile düzeltilir.
 • İdrar torbası ve barsak sarkmasının düzeltilmesi:Vajen darlığı için yapılan ameliyatlar sırasında hastada idrar torbası sarkması (sistosel), idrar kaçırma problemi ve barsak sarkması (rektosel) problemleri de varsa aynı seansta bu sorunlar da düzeltilebilir.
 • Doğum izlerinin ( epizyotomi skarı) düzeltilmesi:Kötü iyileşmiş derin doğum izleri (epizyotomi skarları) de vajen darlığı ameliyatı sırasında çıkartılarak estetik olarak daha iyi bir görünüm sağlanabilir.
 • Tekrarlayan akıntı ve vajinal enfeksiyonların azalması

Vajina estetiği sadece estetik bir ameliyat değil,cinsel hazzı arttıran ve özgüveni yenileyen bir değişimdir.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam