Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

Vajinismus kolayca tedavi edilebilir ve esas tedavisi Cinsel Terapi’dir. Altta yatan neden ne olursa olsun; vajinismusun tedavisi mümkündür ve başarı % 100’e yakındır.

 • Vajinismus, bilimsel tedavi yöntemleriyle Kısa Sürede, Kalıcı ve Hasta Dostu yöntemlerle çözülebilen cinsel bir sorundur.
 • Vajnismus Tedavisi kısa bir süreçtir (Genelde 6-12 seanslık terapiler ile vajinismus problemi rahatlıkla çözülebilmektedir.)
 • Vajnismus Tedavisi kesinlikle ağrısız ve acısızdır
 • Vajnismus Tedavisi sonrasında Kalıcı İyileşme sağlanır
 • Vajnismus Tedavisi sırasında hiç bir cerrahi müdahale gerekmemektedir.
 • Vajinismus Tedavisi kişiye özel bir terapi olup; vajinismusun evresine göre 6-12 seans sürebilir
 • Vajinismus tedavisinin ana prensibi, Hastanın tedavi olmayı istemesi, verilen egzersizleri harfiyen yapması, hastalığını ve tedaviyi önemsemesidir.
 • Vajinismus tedavimizde parmak egzersizleri dışında tedaviler de uygulanmaktadır.
 • Vajinismus tedavisinde dikkat edilmesi gereken şey terapiyi yapacak hekimin cinsel terapi konusunda bilgili ve tecrübeli olmasıdır.
 • Vajinismus tedavisinde çiftlere psikolojik destek, kas gevşeme egzersizleri ve ev ödevleriyle vajinal giriş alıştırmaları önerilir. Eğer bu ödevler söylenildiği gibi yapılırsa başarısızlık yok gibidir.Kişiye özel parmak egzersizi dışında tedaviler de yapılmaktadır.
 • Vajinismus tedavisinde cerrahi müdahaleler(kızlık zarının alınması gibi), lokal anestezik kremler, oturma banyosu gibi sorunu kökten çözemeyen girişimler kesinlikle uygulanmamalıdır.
 • İl dışından veya yurt dışından gelen hastalarda biraz daha yoğunlaştırılmış bir terapi uygulanmakta(ortalama 5-6 gün) özellikle hafif olgularda çok kısa sürede sonuç alınabilmektedir.
 • Tedaviden kaçmamak gereklidir, çünkü zaman geçtikçe çözüm için enerjiniz azalır.

Vajinismus tedavisinin Kadın doğum uzmanı-Cinsel Terapist tarafından yapılmasının avantajı; önce detaylı bir jinekolojik muayenenin yapılmasıdır. Böylece vajinismus sorununun anatomik ya da fizikiksel başka bir nedenden kaynaklanmadığından emin olunur. Vajinismusta muayene sadece dıştan bakılarak yapılır ,alet kullanılmaz. (Kızlık zarının yerleşimi,durumunu görmek için..)

Vajinismus ağırlığına göre 4 evredir. Vajinismus Evre 1 ve 2 daha hafif ve kolay tedavi olurken, vajinismus evre 3 ve 4’ün biraz daha uzun terapi ihtiyacı olabilmektedir.

Vajinismus tedavisi yerine sırf çocuğumuz olsun diye tüp bebek yaptıran çiftler daha fazla maddi manevi yükün altına girmektedirler.Ve cinsel ilişkide bulunamamanın yarattığı sorunlar gittikçe büyümektedir.Oysa ki; vajinismus tedavisi olmak çok daha kolaydır.

Vajinismus tedavi merkezini seçerken öncelikle iyi bir araştırma yapmalısınız. Çünkü vajinismus tedavisi için uzun süreli, yorucu, can sıkıcı tedavi yöntemleri, maddi-manevi pek çok kayıplara yol açar, umutları tüketir ve daha sonraki tedavi girişimlerinin ertelenmesine neden olur.

Vajinismus problemi, bilimsel tedavi yöntemleri ile günümüzde kısa sürede, hastaya özel yöntemlerle kalıcı olarak çözüme ulaşabilmektedir..

Cinsellik; yaşamı yaşamaya değer kılan, haz almasını, haz vermesini bilenler için olağanüstü güzel, bağları kuvvetlendiren, ilişkide doyum sağlayan, mutluluk veren doğanın insanlara bahşettiği bir hediyedir.

Ve vajinismusun üstesinden gelmek hayatınızı sonsuza dek değiştirir...

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam