Vajinismuslu Hastaların Tercih Ettiği Tedavi Merkezi Nasıl Olmalıdır?

Vajinismuslu hastaların sıkça merak ettiği konular;  vajinismus tedavisinin nasıl ve nerede yapılacağı, hangi metotlarla tedavi edileceği, parmak egzersizlerinin uygulanıp uygulanmayacağı, ev ödevleri ya da aşk oyunlarının verilip verilmeyeceği, tedavi merkezinin ve doktorun tecrübesi, vajinismus tedavi başarısı, vajinismus tedavi fiyatları ve ulaşım kolaylığı gibi sorulardır.

Vajinismus Tedavisinde Merkez Seçiminin Önemlidir.

Vajinismus tedavisinde öncelikle vajinismus tedavisini uygulayan kişinin uzman doktor olup olmadığı,  kaç yıldır cinsel terapiyle ilgilendiği,sertifikasyonu olup olmadığı,  tedavi başarıları, iyileşen hastalardan geri dönüşler, merkezin terapiye uygunluğu, mahremiyetin korunmasına verdiği önem, merkezin ulaşım ve park yeri mevcutluğu , vajinismus tedavisinin maliyeti , hasta dostu- yeni ve modern tedavilerin uygulanması gibi kriterler mutlaka ele alınıp değerlendirilmeldir.

Ankara'da Vajinismus Tedavisi

Ankara'da vajinismus tedavisinde, yıllarca Kadın Hastalıkları Ve Doğum Kliniklerine yoğun olarak başvuran vajinismus hastaları, devlet hastanelerinde hasta yoğunluğu ve cinsel terapi eğitimi almış uzman eksikliği nedeniyle maalesef genellikle profesyonel yardım alamamaktadır.Bu nedenle ümitsizliğe düşmüş olan çok sayıda vajinismus hastaları vardır. Malesef kızlık zarının gereksiz yere ameliyatla alınması önerilmiş, uyuşturucu krem ve kas gevşetici ilaçlar verilmiş,anestezi altında gereksiz bir çok müdahale yapılmış, yıllarca psikolog desteği almış ancak sonuca ulaşamamış bir çok hasta bize son çare olarak başvurmaktadır. Kliniğimizde 1 ay ile 26 yıl arası vajinismus sorunu yaşamış olan bir çok hastanın başarıyla tedavisini gerçekleştirmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Önemli olan şu ki; vajinismusu sadece siz yaşamıyorsunuz.Sizin gibi bir çok kadın bu sorunla mücadele ediyor.Hastalarımla sıkça paylaştığım şey şu; vajinismus sorununu sırtınızda bir yük gibi boşu boşuna taşımayın, bırakın biri size yardım etsin, yükünüzü alsın,  tüy gibi hafifleyin...

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam